Dary w końcu trafiły do polskich rodzin na Kresach

Przedstawiamy Wam relację ze strony Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego:

„Skorzystaliśmy z pomocy przychylnych nam osób i paczki bezproblemowo dotarły do Lwowa.

Odwiedziliśmy wiele lwowskich rodzin, każdej z nich zostawiliśmy kilkudziesięciu kilogramową pomoc w postaci darów zebranych podczas grudniowej akcji. Dla dzieciaków przygotowaliśmy też serię okolicznościowych vlepek „Lwów zawsze Polski” – na ich twarzach widać było wiele radości. Wśród osób do których dotarliśmy były sporo wzruszeń i podziękowań dla Was wszystkich – pomagającym w zbiórce, pakowaniu i transporcie paczek. Sytuacja materialna osób przez nas odwiedzonych jest na prawdę ciężka. Pomoc jak najbardziej trafiła we właściwe ręce. Kilka ostatnich paczek które mieliśmy wczoraj we Lwowie pozostało u koordynatorki naszej akcji, obiecała je w najbliższych dniach dostarczyć do pozostałych potrzebujących.

W Rzeszowie pozostała jeszcze część darów. Zostaną one skierowane do Samboru (miasto w okręgu Lwowskim – zamieszkuje tam wciąż sporo Polaków), gdzie później trafią do kolejnych polskich rodzin. Ze względów logistycznych nie było możliwe dostarczenie tego w miniony weekend.”

Poniżej podziękowania Kresowiaka za dary:

„Pozwolę sobie od imienia Polaków z Kresów podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli i będą pomagać nam, Kresowiakom.

Sytuacja, w której okazali się Polacy na całej Ukrainie jest trudna, i każda paczka, przywieziona z Ojczyzny przynosi nam radość, i tu nie chodzi tylko o dobra materialne, ale i o pamięć. I przez tą pamięć nie czujemy się osamotnionymi i porzuconymi. Ta pomoc przypomina nam wszystkim, że mimo wszystko jesteśmy jednym narodem poza. I tą łączność nie przerwią żadne granice i żadne reżimy państwowe.

Szczególne podziękowanie dla kibiców ŁKS Łódż i CWKS Resovii Rzeszów, którzy mimo wszystko wczoraj dotarli z pomocą do Lwowa. Ta pomoc musiała dotrzeć do biednych rodzin jeszcze przed świętami, ale z wiadomych przyczyn skorumpowanej ukraińskiej pseudo demokracji została opóźniona więcej czym na miesiąc. Na zakończenie jeszcze dodam, że wczoraj w Przeworsku odbył się koncert charytatywny, koszty z którego pójdą na pomoc rodakom w Donbasie.”

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments