Cracovia – Wisła Kraków 05.08.2016

192. Wielkie Derby Krakowa były z niecierpliwością oczekiwane przez całą kibicowską Polskę. Po stronie gospodarzy zaprezentowane zostały dwie oprawy, natomiast Wiślaków wspierali nowi układowicze i zgody.

Przed stadionem Cracovii doszło do incydentu pomiędzy kibicami gości, a psami i ochroną. Leci płot, trochę gazowania i wymiany pocisków.

video:
[posts]https://www.facebook.com/Wisla.KibicowskaElita/videos/515278225333501/[/posts]

Relacja Opravców:
Na Derbach zaprezentowaliśmy dwie opravy. Pierwsza z transparentem „Jesteśmy biali, jesteśmy czerwoni” na wzór legendarnej flagi, druga „Obrońcy Ziemi Świętej”. Niestety porywisty wiatr spowodował, że oprava nie została zaprezentowana tak jak byśmy chcieli. Mimo wszystko mamy nadzieję, że Wam się podobało. Chcieliśmy podziękować FC Proszowice za wsparcie znaczną kwotą przed derbami. Na płocie pojawiły się też transy, które odnosiły się do zmienności uczuć naszych sąsiadek. CRACOVIA PANY.

Relacja Kibiców Tarnovii:
W piątkowe popołudnie na Wielkie Derby Krakowa wybieramy się autokarem w ponad 50 osób. Nasi bracia wygrywają po raz kolejny tym razem przy Kałuży 2:1. CRACOVIA PANY!

Relacja Niebieskich Piekar:
Na wczorajsze derby Krakowa wybrała się spora grupa kibiców Ruchu wraz z Widzewem i Elaną (ponad 200 osób), by wspomóc na sektorze gości kibiców Białej Gwiazdy. Pula biletów jaka przysługiwała na ten mecz została w pełni wykorzystana. Jako Piekary na stadionie zasiadamy w 5 osób. Na sektorze zostały wywieszone flagi: 19[E]68, Wisła Sharks, PRF oraz Skawina. Praktycznie przez całe spotkanie trwała wymiana uprzejmości z Pasami i ich zgodami. Cracovia podczas meczu zaprezentowała dwie oprawy: pierwsza z transparentu i białych oraz czerwonych machajek, druga to transparent plus sektorówka. Gospodarze wywiesili też kilka transparentów, na których było widać jak bardzo boli ich układ na linii Ruch – Wisła. Mecz kończy się przegraną gości 2-1, lecz na trybunach i mieście nie było wątpliwości do kogo należały derby. KAŻDY TO POWIE, WISEŁKA RZĄDZI W KRAKOWIE. WRWE!

Minuta ciszy dla kard. Franciszka Macharskiego zakłócona przez kibiców Wisły:

[posts]https://www.facebook.com/pasjonacicracovii/videos/314259772244256/[/posts]

Cracovia:

Wisła Kraków:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments