Cracovia – Śląsk Wrocław 01.08.2021

W minioną niedzielę, 1 sierpnia obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia Cracovia podejmowała na własnym obiekcie zespół Śląska Wrocław. Podczas spotkania Opravcy zaprezentowali oprawę poświęconą zrywowi Polaków przeciwko brutalnej nazistowskiej okupacji. Na prezentację składał się transparent o treści „Pamiętamy zdradę aliantów, celową bierność Sowietów, zbrodnie Niemców”, podwieszana sektorówka ze znakiem Polski Walczącej, herbem Cracovii i przekreśloną swastyką oraz race. Jak informowaliśmy wcześniej, policja nie wyraziła zgody na przyjazd kibiców Śląska do Krakowa.

 

Cracovia:

 

 

Narodowa Cracovia:
W dniu wczorajszym obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczęliśmy go wcześnie rano od wizyty na Cmentarzu Rakowickim, gdzie złożyliśmy kwiaty i oddaliśmy hołd powstańcom pochowanym na krakowskiej nekropolii.

Następnie, punktualnie o 17:00 odpaliliśmy symbolicznie kilka rac nad tablicami upamiętniającymi sportowców i działaczy Cracovii, którzy oddali życie za Ojczyznę w walce z najeźdźcą hitlerowskim.

Ostatnim elementem obchodów była oprawa zaprezentowana w pierwszej połowie wczorajszego meczu wykonana przez Opravcy, na którą składała się sektorówka ze znakiem Polski Walczącej, herbem Cracovii i przekreśloną swastyką oraz race i transparent ‘Pamiętamy zdradę aliantów, celową bierność Sowietów, zbrodnie Niemców’. Wykonanie choreografii nie byłoby także możliwe gdyby nie pomoc Oświecenia Team i Cracovia Veterans. Dziękujemy! Cześć i chwała Bohaterom!

 

zobacz również zdjęcia:

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments