Cracovia – Lechia Gdańsk 13.04.2019

Pomimo braku kibiców gości, mecz Cracovii z Lechią Gdańsk zgromadził na stadionie 10 765 kibiców. Podczas spotkania Grupa Opravcy razem z Narodową Cracovią przygotowała oprawę patriotyczną poświęconą żołnierzom podziemia.

 

Relacja Opravców:

Na spotkanie z Lechią, przy wspołpracy z Narodowa Cracovia, przygotowujemy opravę patriotyczną poświęconą żołnierzom podziemia. Na prezentację składała się sektorówka z portretem Gen. Tadeusza Bieńkowicza ps. Rączy, w tle znalazły się biało-czerwone folie tworzące narodową flagę, oraz transparenty z hasłem „Żołnierze Podziemia, waszą krwią uświęcona ta ziemia”.

[art5]

Co do samego meczu, na trybunach zasiadło ponad 10 000 osób, co powinno być standardem na Kałuży. Doping stał na wysokim poziomie z momentami w których przyłączał się cały stadion. Za to należą się każdemu ogromne brawa i oby tak dalej.

Niestety, nie sposób nie wspomnieć o sytuacji z osobami siadającymi z boku sektora D. Przed meczem powiesiliśmy taśmy które wyraźnie sygnalizowały gdzie należy siadać aby choć w taki sposób ułatwić nam prezentacje opravy. Mimo tego wiele osób usilnie siadało po złej stronie taśmy. Z naszej strony możemy jedynie prosić chwilę refleksji, czy na pewno warto za wszelką cenę utrudniać nam działanie. Czy dla niektórych to aż taka ujma na honorze, że przesunie się te parę miejsc w lewą stronę?

Wszystkim tym którzy wspierają nas finansowo, czynem czy chociażby dobrym słowem z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować. Warto zaznaczyć że w ostatnim czasie finansowo wsparli nas również sami !PIŁKARZE!. Obiecać możemy że to dopiero początek atrakcji jakie czekać Was i nas będą na najbliższych meczach. Liczymy na to że następne 4 mecze jakie będziemy grali u siebie będą stały pod znakiem wysokiej frekwencji oraz mocnego dopingu.

[art5]

Przypominamy również o zbiórce pieniędzy jaką prowadzimy nadal na nasze konto bankowe. Jeżeli chcesz wesprzeć nas finansowo, zapraszamy do wpłat na konto : 48 1160 2202 0000 0003 3243 5042

[art5]

Ku chwale wielkiej Cracovii!
OCU’02

 

Narodowa Cracovia:
Podczas sobotniego meczu została zaprezentowana oprawa przygotowana we współpracy z Opravcy. Na sektorówce znajdował się portret generała Tadeusza Bieńkowicza, który obchodzi dzisiaj swoje 96 urodziny. W tym miejscu składamy jeszcze raz najlepsze życzenia dla naszego bohatera. Okazjonalny transparent znalazł się także w asyście naszych flag na sektorze B. Przed meczem pomogliśmy również w organizacji urodzinowego obiadu dla generała i jego gości. Poniżej publikujemy wiadomość, którą przekazał do wszystkich kibiców Cracovii generał Bieńkowicz. Wiadomość została także przeczytana przez spikera w przerwie meczu:

[art5]

„Kochani Kibice! Proszę, wybaczcie, że osobiście nie mogłem stawić się na dzisiejszym meczu, niestety zdrowie nie pozwoliło mi zasiąść między Wami na trybunach. Niemniej jednak chciałbym Wam serdecznie podziękować, że o mnie pamiętacie. To dla mnie niezwykle ważne i cenne. Na koniec mam do Was ogromną prośbę: miejcie w sercach miłość do Kraju i do Ludzi, którzy o jego wolność walczyli. Niech Bóg Was błogosławi! CRACOVIA DO BOJU!” 

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments