Cracovia – Lech Poznań 17.12.2016

Relacja Cracovii:
Zgodowym spotkaniem z Lechem Poznań zakończyliśmy 2016 rok. Rok bez wątpienia udany, w którym mogliśmy reprezentować nasz ukochany klub na międzynarodowej arenie. Ostatnie wyniki niestety nie zachwycały, ale jako fani Cracovii jesteśmy w takich sytuacjach już zahartowani, więc nie przeszkodziło nam to w przyjściu na stadion i wspólnej zabawie z fanami Kolejorza.

Można było mieć obawy, że minusowa temperatura odstraszy wielu kibiców przed przyjściem na stadion, jednak frekwencja była całkiem przyzwoita, bowiem przy ul. Kałuży zjawiło się 8117 kibiców, w tym ok. 400-osobowa grupa poznańskich fanatyków, którzy zasiedli razem z nami.

Zanim arbiter zagwizdał po raz pierwszy, wspólnie odśpiewaliśmy hymny obu zespołów – najpierw Kolejorza, a następnie Cracovii. Jak to w spotkaniach zgodowych bywa, nasze śpiewy stanowiły wsparcie zarówno dla jednych, jak i drugich. Zdecydowanie najlepiej wychodziła zgodowa pieśń „Hej kibicu, zgoda święta rzecz”, którą ciągnęliśmy naprawdę długo.

W celu zachęcenia do jeszcze lepszej zabawy, „zorganizowaliśmy” poznańsko-krakowską rywalizację, która miała wyłonić, kto tego wieczora na trybunie jest głośniejszy 🙂

W końcówce spotkania z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zmodyfikowaliśmy nieco piosenkę „Jingle Bells”, dzwoniąc przy tym kluczami, co dało naprawdę fajny, świąteczny efekt.

Po remisowym spotkaniu wspólnie podziękowaliśmy obu zespołom i każdy udał się w swoją stronę – jedni w drogę powrotną, reszta w różne miejsca w Krakowie w celu umacniania zgody.

Przed nami blisko 2-miesięczna przerwa od rozgrywek rodzimej ekstraklasy. Pierwszym wiosennym meczem będzie pojedynek w Chorzowie, którego niestety nie będzie dane nam obejrzeć ze względu na ciążący zakaz. Ponownie spotkamy się przy okazji domowego spotkania z Pogonią Szczecin (18-19 luty, termin do ustalenia), nie zapominając oczywiście o tradycyjnym Treningu Noworocznym!

„Lalalalalala, je*ać GTS,
lalalalalala, Cracovia i Lech, hej…” 🙂

Relacja Lecha:
Rok 2016 zakończyliśmy zgodowym spotkaniem z Cracovią.

Za nami ostatni weekend z ligowymi emocjami w tym roku kalendarzowym. Mimo zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, około 450 fanatyków przybyło w sobotę do Krakowa, aby wspierać Kolejorza w ostatnim w tym roku spotkaniu, a także umacniać zgodę z Pasami. W sumie spotkanie zgromadziło 8117 kibiców.

Podobnie jak na ostatnich meczach z Cracovią zajęliśmy miejsca w młynie Pasów i prowadziliśmy wspólny doping.

Przywieźliśmy ze sobą 4 flagi: „Fanatycy”, „YF ’98”, „Wielkopolanie Powstańcom” oraz płótno poświęcone śp. Damianowi Dardasowi. Wywiesiliśmy również transparent z życzeniami świątecznymi.

Kilkadziesiąt osób wybrało się także dzień później do Wrocławia, aby wesprzeć Arkę.

Zdjęcia:

video:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments