Ciekawie w Budapeszcie

Dzisiaj przed meczem w Budapeszcie, który rozgrywany jest w ramach Ligi Europy doszło do wymiany zdań sporej ilości ekip. Po obu stronach są również polscy kibice, węgierski Ferencváros wspierany przez Śląsk Wrocław starł się z CSKA Moskwa, który może dzisiaj liczyć na wsparcie Widzewa Łódź i Partizana Belgrad.

Jak informują nasi koledzy z Hooligans.cz cała akcja miała miejsce pod stadionem, gospodarze w sile około 150 osób, przyjezdni liczniejsi, przewaga koalicji CSKA, jednak we wszystko wmieszały się spore oddziały mundurowych. Po obu stronach sporo zatrzymanych. Wraz z pojawianiem się nowych informacji i materiałów news będzie aktualizowany.

[art5]

[art5]

 

Dzisiaj CSKA wspiera 100 osób z Widzewa, 50 z Ruchu Chorzów i 30 z Elany Toruń. Podczas spotkania przyjezdni odpalili sporo pirotechniki, w centralnym punkcie sektora pojawiła się flaga Widzewa.

[art5]

 

Kibice Ferencvaros zaprezentowali dzisiaj patriotyczną oprawę. W październiku 1956 roku flaga z wyciętym po środku komunistycznym godłem stała się symbolem węgierskich powstańców.

[art5]

 

Relacja ze zdarzenia kibiców Śląska Wrocław:

Odnośnie starcia w Budapeszcie – Bardzo szybko przeciwna strona ogłosiła swoje zwycięstwo. Na głównej ulicy prowadzącej do stadionu dochodzi do konkretnego starcia z koalicją CSKA-Widzew-Partizan. Śląsk z Fradi wychodzi w kierunku przyjezdnych, dochodzi do mocnego starcia, aż do momentu wjazdu psów między dwie walczące ekipy. Awantura toczy sie dalej na drodze w kierunku stadionu. Fradi&Śląsk nie odpuszcza do końca, nie ma mowy o zwycięstwie CSKA – Widzew – Partizan. Śląsk&Fradi niepokonani, awantura na plus dla nich. Jak to już jest w modzie, Widzew w internecie nie przegrywa.

[art5]

 

Pojawiło się kilka nowych filmików od GruppaOF:

[art5]

 

Relacja Widzewa:

Na czwartkowy mecz Ligi Europy w Budapeszcie, gdzie swój mecz rozgrywają nasi układowicze z CSKA, wybieramy się w 150 osób z flagą. Z nami również nasi bracia z Chorzowa w sile 50 chłopa i Elanowcy w 30.
Odnosząc się do anonimowych wpisów na różnych stronach ogłaszamy, że jedyne i oficjalne relacje pojawiają się tylko na tym koncie. Wpisy z innych kont i dalsze internetowe płacze nas nie interesują. Na wspólnej zbiórce w centrum Budapesztu jesteśmy łącznie w prawie pół tysiąca chuliganów. W związku z zamieszaniem jakie panuje tego dnia w mieście przez naszą wizytę, metrem pod stadion docieramy w trzech grupach. Co do konfrontacji to przed i po meczu dochodzi do wielu starć i ganianek mniejszych grup z różnymi wynikami. Jeśli chodzi o największe i najważniejsze starcia to przed meczem pod stadionem dochodzi do trzech takich, z których pierwsze jest na korzyść gospodarzy natomiast następne dwa to zdecydowana nasza przewaga. Miejscowym nie pomógł preferowany przez nich bałkański styl czyli rzucanie i używanie gadżetów jakie tylko pod ręką. Tyle w temacie. WIDZEW & CSKA 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments