Chrobry Głogów – Widzew Łódź 05.12.2021

To miało być prawdziwe, piłkarskie święto w Głogowie, jednak przez działania klubu, który nie podjął się żadnej promocji meczu, poza zaproszeniem na stadion sporej ilości głogowskiej milicji, spotkanie Chrobrego z Widzewem z perspektywy trybun obejrzało zaledwie ponad tysiąc kibiców, z czego dobrą liczbę stanowili przyjezdni.

Miejscowi Ultrasi podczas meczu zaprezentowali flagowisko z pirotechniką, które uzupełnił transparent z hasłem  „Nieliczni, którzy przetrwali”. Po końcowym gwizdku sędziego, miejscowi „stróże prawa” ustawili tak zwaną ścieżkę zdrowia i wyłapywali osoby, które odpalały pirotechnikę, więcej możemy przeczytać w obszernej relacji samych zainteresowanych.

 

Relacja Chrobrego Głogów:

W normalnych warunkach mecz z Widzewem mógł być prawdziwym świętem na głogowskim stadionie. W normalnych, czyli przy odpowiednim zaangażowaniu klubu i budowaniu mody na Chrobrego. Co z tego, że są wyniki i drużyna sportowo dobija się do czołówki 1 ligi, skoro jeden z najważniejszych meczów sezonu ogląda ledwo ponad 1000 osób? Na dodatek za przyzwoleniem miejskich decydentów oraz władz klubu milicja na stadionie czuje jak się na własnym komisariacie. W ten sposób nie da się zbudować solidnej atmosfery na meczach i niestety widać to w Głogowie od dawna.

 

W dużym stopniu za reklamę meczu wzięli się przede wszystkim kibice. I choć nie dała ona rewelacyjnego efektu, to strach pomyśleć ile osób obejrzałoby mecz z RTS-em gdyby nie jakiekolwiek starania fanatyków. Dodatkowo w klatce pojawiła się solidna liczbowo grupa Widzewiaków, co też podniosło i tak żenującą liczbę na trybunach, a także przyczyniło się do rozpoczęcia festiwalu obustronnej uprzejmości.

Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty, hasło z oprawy, czyli „Nieliczni, którzy przetrwali” idealnie wpasowało się w klimat, jaki panuje wokół Chrobrego i domowych spotkań. Całość dopełniły pomarańczowo-czarne flagi na kijach oraz pirotechnika, która sprawiła, że lokalni stróżowie bezprawia spięli się jak przysłowiowa plandeka na Żuku. Mimo mizernej frekwencji każdy przejaw działalności ultras cieszy oko kibica i tak też było tym razem. Ruch kibicowski z roku na rok upada coraz niżej, co niestety nie omija również Głogowa. Tym bardziej cieszy każda, nawet pojedyncza, odpalona raca, stroboskopy czy OW.

Na boisku piłkarze postawili twarde warunki Widzewowi i zremisowali 0:0. Sportowo była to udana runda, kibicowsko natomiast wszystkie współczesne problemy zostały obnażone podczas 90 minut meczu i pomeczowej dogrywce zaserwowanej przez psy. CHWDP! Na koniec podziękowania dla obecnych z nami kibiców Stilonu Gorzów. Dzięki za wsparcie!  

 

Dodatkowo, po meczu uformowana została tak zwana ścieżka zdrowia:

Jeśli czytaliście kiedyś o działaniach milicji skierowanych w różne kibicowskie ekipy i myśleliście, że np. czworonogi w Białymstoku lub Bełchatowie są wyjątkowo upierdliwe, to uświadamiamy Was, że Głogów należy pod tym względem do krajowej czołówki… CHWDP!

 

Relacja Stilonu Gorzów:

Za oknami śnieg i ponura aura , Nasz Stilon już odpoczywa ale grupie 43 fanatyków Stilonu zachciało się jeszcze w tym roku ogrzać w gorącej stadionowej atmosferze ! A taka właśnie była w tą niedzielę w Głogowie! Braciom dziękujemy jak zawsze za godną gościnę. Stilon & Chrobry CHWDP

 

Widzew Łódź:

 

zobacz również zdjęcia:

guest

18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments