Chrobry Głogów – Miedź Legnica 04.03.2016

Relacja Kibiców Chrobrego:

W piątkowy wieczór, po kilku miesiącach przerwy, pomarańczowo-czarni wreszcie wrócili do walki o ligowe punkty! Już na początek czekały nas spore emocje, bo nasi zawodnicy grali derby z Miedzią Legnica. Goście już od dawna mobilizowali się na ten wyjazd i po raz pierwszy udało im się zapełnić klatkę na naszym stadionie.

Ogółem piątkowy mecz obejrzało ponad 2500 widzów. My wystawiamy dość dobry liczbowo młyn (ponad 600) i od początku ruszamy z dopingiem. Razem z nami obecna tego dnia liczna delegacja Stilonowców (60) oraz Unia Leszno, którym dziękujemy za dobre wsparcie! Jak to przy okazji derbów, nie zabrakło obustronnej wymiany uprzejmości, jednak był to tylko mały procent naszego repertuaru.

W drugiej połowie grupa Ultras Chrobry prezentuje kolejną w ostatnim czasie oprawę. Na płocie wylądował blisko 30-metrowy transparent „Naród Niezłomny”, natomiast w sektorze rozciągnięte zostały trzy mniejsze sektorówki – husarz, Mały Powstaniec oraz kibic ChG. Całość dopełniły małe i duże biało-czerwone flagi, natomiast wszystko rozjaśniło kilkadziesiąt rac. 1 marca obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a dzień po meczu w naszym mieście odbył się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, stąd też tematyka oprawy nie powinna zaskakiwać. Kilkukrotnie, razem z sektorem gości, skandujemy też patriotyczne hasła.

Co do gości – po raz pierwszy udało im się zapełnić klatkę w Głogowie (486 miejsc). W swojej relacji poświęcili nam trochę miejsca, jednak my uważamy, że korzystniejsze dla nich byłoby zajęcie się swoim podwórkiem. Na początku meczu prezentują oprawę, później machają balonikami, a na koniec pokonują kilkudziesięcioosobową bandę stadionowych krzesełek, które wylądowały poza sektorem…

Relacja Ultrasów Miedzi:

Rozpoczęcie rundy i od razu derby. Dostaliśmy 486 biletów. Mobilizacja była prowadzona od miesiąca, co poskutkowało bardzo dobrą liczbą. Już na tydzień przed zabrakło biletów. Próbowaliśmy domawiać, lecz ciężko było dogadać się z włodarzami Chrobrego. Trochę osób postanowiło wybrać się bez biletów i w Głogowie meldujemy się ostatecznie w nadkomplecie tj. 530 osób (w tym bracia ze Śląska ok. 45, Jawor 13, Promień 35, Bielsko 7 i gościnnie Dynamo w 9 osób) Dzięki wszystkim za wsparcie!

Podróżujemy autami i autokarami. Na płocie zawieszamy 4 flagi: MKS Miedź, Ultras, Prawicowa Miedź i Emigranci, do tego flaga Jawora i Promienia. Mamy ze sobą również flagi Fanatycy, Dzielnica, Piekary, PNF i Miedź Legnica, którymi nakrywamy się pod koniec 1 połowy i odpalamy OW oraz stroboskopy w asyście machajek. W drugiej połowie prezentujemy baloniadę. Doping tego dnia na średnim poziomie, z lepszymi momentami. Jak to na meczu derbowym nie obyło się bez bluzgów. Chrobry w miarę dobry doping chociaż nie postarali się z repertuarem, piosenki z siatkówki i jedna rodem z domowego przedszkola, (co szybko kwitujemy głośnym JANUSZE!!), do tego ksero piosenki Zagłębia Lubin. Głogowianie wystawia jak na swoje możliwości liczny młyn, bardzo młodzieżowy. Prezentują patriotyczną oprawę i odpalają race. Udaje się wspólnie wznieść kilka patriotycznych haseł.

Mecz bez większych incydentów. Powrót spokojny.

Chrobry Głogów:

Miedź Legnica:


[g]338[/g]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments