Chojniczanka dla Wileńszczyzny

W ubiegłym tygodniu kibice Chojniczanki Chojnice udali się do miejscowości Soleczniki położonej na Litwie w celu przekazania naszym Rodakom najpotrzebniejszych artykułów do codziennego użytku. Ponadto zebrane dary trafiły do potrzebujących Polaków zamieszkujących Litwę oraz Białoruś. Poniżej relacja samych zainteresowanych.

 

Trzy miesiące ciężkiej pracy… zakończone sukcesem! Zbiórkę darów zakończyliśmy pod koniec maja. 7 czerwca natomiast wyruszyliśmy do Soleczników. Część darów sami dostarczyliśmy naszym rodakom na Kresach, natomiast pozostałą częścią zajęła się Wspólnota Bożego Miłosierdzia, która rozdzieliła resztę produktów najbardziej potrzebującym Polakom, zamieszkującym Litwę oraz Białoruś. W Solecznikach przyjęli nas bardzo serdecznie. Podczas rozwożenia darów mogliśmy na własne oczy zobaczyć, z jakimi warunkami na co dzień muszą się mierzyć Polacy zamieszkujący tamte tereny. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Wszyscy byli bardzo wdzięczni, że MY CHOJNICZANIE, akurat im postanowiliśmy pomóc. Obiecali nam, że będą walczyć, a język polski z tego zakątka ziemi nigdy nie zginie!

[art5]

Organizacja tej akcji dała nam naprawdę dużo satysfakcji, a uśmiech na twarzach potrzebujących, potwierdzał, że było WARTO. Obiecaliśmy, że wrócimy za rok!!

Dziękujemy serdecznie Prezesowi Fundacji Tadeuszowi, który poza rzeczami formalnymi związanymi z pomocą w rozdysponowaniem produktów, poświęcił nam bardzo dużo czasu i oprowadził nas m.in. po terenie Soleczników, czy Wilna.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim mieszkańcom Chojnic i okolic, którzy zaangażowali się w akcję!

Dziękujemy wszystkim przedsiębiorstwom, które włączyły się w naszą akcję oraz patronom medialnym, którzy postanowili pomóc w nagłośnieniu naszej akcji! Z całego serca dziękujemy wszystkim oraz każdemu z osobna. Bez Was ta akcja by się nie udała!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments