Chełmianka Chełm – AZS Podlasie 12.11.2023

Za nami ciekawy mecz w Chełmie, gdzie miejscowa Chełmianka na własnym stadionie podejmowała drużynę AZS-u Biała Podlaska. Gospodarze uformowali liczny młyn. tego dnia mogli liczyć na wsparcie Górnika Łęczna. Podczas meczu zaprezentowali patriotyczną oprawę z hasłem „WYZNAWCY POLSKOŚCI”, do której zostały odpalone białe i czerwone świece dymne.

Pomimo sporych problemów, jakie towarzyszyły kibicom AZS-u podczas tego wyjazdu, ostatecznie na sektorze gości pojawiło się 85 osób, w tym 21-osobowe wsparcie z Mińska Mazowieckiego.

Na powrocie doszło do krótkiej wymiany zdań  pomiędzy gospodarzami, a ekipą wyjazdową. Więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

Relacja Chełmianki Chełm:

Na ostatni mecz domowy w 2023 roku formujemy ponad 230 osobowy młyn, a na płocie wieszamy 6 flag, w tym 2 Górnika. Nasi Bracia wspierają nas konkretnie w około 100 osób, WIELKIE DZIĘKI! Z okazji święta Odzyskania Niepodległości w drugiej połowie wywieszamy płótno o treści „WYZNAWCY POLSKOŚCI”. Odpalamy również biało-czerwone świece dymne w asyście stroboskopów, co skutkowało solidnym zadymieniem całego obiektu i przerwaniem spotkania na kilka minut. Wokół stadionu zgromadzona ogromna ilość prewencji jakiej w tym sezonie jeszcze nie widzieliśmy, sami przyjezdni pojawili się w obstawie 10 kabaryn.

 

Górnik Łęczna w odniesieniu do rewelacji w relacji AZSu: trzy nasze fury mijają wyjezdżających gości z dużą obstawą bez żadnej reakcji. Kawałek dalej na kilka osób od nas które podeszły blisko drogi wysypują się przyjezdni, nasi podbijają i momentalnie krymuch wali gazem, a do niego dołącza oddział prewencji który stał obok i przegania towarzystwo. Za farmazony o salwowaniu się ucieczką i chowaniu się za policją, za bajki o bohaterskiej reakcji na nieistniejący atak jebać.

 

Relacja AZS-u Podlasie:

Wyjazd z gatunku tych, który wspomina się latami. Na miejsce autokarowej zbiórki wjeżdża nam bialska psiarnia wsparta oddziałami prewencji z Katowic ściągniętymi z białoruskiej granicy. W nagrodę za niewysłanie imiennej listy, na starcie zostajemy spacyfikowani pałami i gazem, czterech zatrzymanych wyłapuje dodatkowy wpierdol. „Teraz już wiecie jak kiboli napierdala śląska Policja” – póki co dowiedzieliśmy się jak leczycie sobie frustracje po spaniu w dwunastu pod jednym kocem w niedogrzanym baraku nad Bugiem.

 

Kierowca autokaru postanowił ewakuować się z miejsca. Tak słaby początek dnia nie podciął nam skrzydeł. Montujemy auta i w obstawie większej od nas samych ruszamy w stronę Chełma. Po dodatkowej kontroli przed samym Chełmem i spisaniu wszystkich, docieramy w 30. minucie pod stadion. Wejście na sektor przebiega sprawnie. Na meczu dobry doping z obu stron, Chełmianka z patriotyczną oprawą do której odpalają świece dymne.

Na powrocie, gdy kolumną wyjezdżamy ze stadionu, trafia na nas kilka zabłąkanych aut Górnika Łęczna. Wysypujemy się z fur, nawołujemy do wyjścia dając miejsce, niestety salwują się ucieczką chowając za psami. Wracamy do aut i gdy ujechaliśmy raptem kilkanaście metrów, od czoła wysypuje się na nas Chełmianka. Szybka i zdecydowana odpowiedź z naszej strony i gospodarze wycofują się między blokami. We wszystko miesza się psiarnia gazując harcujących.

Nas na wyjeździe 85 osób, w tym 21 Mazovia Mińsk Mazowiecki. Dzień wcześniej, na domowym spotkaniu w Mińsku obecnych 18 fanów AZS.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments