Boniek wyciąga ręce do kibiców

- Miejsce kibiców jest na stadionach – podkreśla w rozmowie prezes PZPN Zbigniew Boniek, który na dzisiejszym posiedzeniu zarządu zamierza wprowadzić abolicję dla wszystkich klubów Ekstraklasy, których kibice mają zakazy brania udziałów w meczach wyjazdowych.

– Jest nowa władza, nowe rozdanie, więc chcemy unieważnić wszystkie zakazy wyjazdowe, jakie nałożono na kibiców klubów Ekstraklasy. Miejsce kibica jest na stadionie – powiedział nam prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Dzisiaj po południu zbierze się zarząd PZPN-u. W kibicowskiej tematyce specjalizuje się członek zarządu Andrzej Padewski, który sprawnie kieruje Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej. Padewski ma za sobą spotkanie ze Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Klubów Kibiców.

Kibice kilku klubów, m.in. Lecha, Śląska i Legii mają nałożone przez Wydział Dyscypliny PZPN zakazy uczestnictwa w meczach wyjazdowych swych drużyn. Dzisiaj te decyzje zostaną cofnięte. To będzie jednorazowa abolicja, a nie przyzwolenie na samowolkę.

– Zdajemy sobie sprawę, że kilka problemów z kibicami mamy, a raczej z bandytami, którzy próbują się w nich wmieszać, ale rozdzielmy te tematy. Chcemy przywrócić normalność – miejsce kibica jest na stadionie – tłumaczy prezes Boniek.

Widać zatem wyraźnie, że nowe władze polskiej piłki w kontaktach ze swymi klientami, jakimi przecież są fani, zamierzają stosować nie tylko popularną dotychczas metodę kija, ale też marchewki.

źródło: http://sport.interia.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments