Białostocka policja dalej szaleje na stadionie w Białymstoku

W związku z wczorajszymi wydarzeniami wokół meczu Jagiellonii z Lechem kibice Jagi wystosowali specjalne oświadczenie, oto jego treść:

W związku z nadchodzącym oddaniem do użytku całego Stadionu Miejskiego w Białymstoku Komenda Miejska Policji w Białymstoku na czele z zastępcą komendanta Danielem Kołnierowiczem przygotowała akcję zachęcającą do uczestnictwa w meczach Jagiellonii.

Innowacyjna inicjatywa (nigdzie w Polsce jeszcze nie wprowadzono tak pomysłowych rozwiązań) polegała na legitymowaniu przez kilkadziesiąt minut spotkania piłkarskiego kibiców, którzy zmierzali na mecz. W celu dotarcia do różnych grup społecznych z tą niezwykłą akcją – policjanci i policjantki skupili się nie tylko na męskiej części białostoczan oraz kibiców z innych miast Podlasia, ale także na kobietach i dzieciach.

Wśród nich znajdowało się roczne dziecko, które spędziło kilkadziesiąt minut przy radiowozie oczekując na przeszukanie matki oraz wózeczka.

Otoczone licznymi radiowozami i uzbrojonymi policjantami, tuż pod bramkami wejściowymi, z pięknym stadionem w tle, miały okazję na własnej skórze (dosłownie) przekonać się jakie nowoczesne metody zapewnienia bezpieczeństwa stosuje się w Białymstoku. Stolica północno-wschodniej Polski może poszczycić się prawdziwym człowiekiem z wizją na stanowisku zastępcy komendanta.

Jego akcja zachęcająca do uczestnictwa w meczach Jagiellonii Białystok na wspaniałym Stadionie Miejskim w Białymstoku z pewnością zostanie doceniona przez stałych bywalców obiektu oraz tych, którzy mogliby się nimi stać.

Mamy nadzieję, że takie kreatywne rozwiązania zostaną wprowadzone również przy okazji innych wydarzeń w Białymstoku. W celu zapewnienia bezpieczeństwa przed groźnymi nastolatkami i młodymi kobietami z dziećmi policja powinna organizować legitymowanie i przeszukiwanie przy wejściach do sklepów, środków komunikacji miejskiej czy obiektów kultury.

Jagiellonia wygrała 1:0, choć strzelonej bramki nie mogły obejrzeć legitymowane pod stadionem osoby, które dzięki poleceniom Daniela Kołnierowicza weszły na trybuny nawet po pierwszej połowie meczu. A mówiąc poważnie – zastępca komendanta poprzez zatrzymywanie kobiet i dzieci dążył do sprowokowania kibiców. Musiał być bardzo smutny, gdy mimo działań rodem z komuny, wszyscy zachowali spokój. Dołożymy wszelkich starań, aby cały kraj, społeczeństwo i władze, dowiedziały się jak osoba odpowiedzialna za porządek i bezpieczeństwo, działa w przeciwny do tego sposób.

Chyba, że Stadion Miejski w Białymstoku został wybudowany po to, aby służyć za teren dla ćwiczeń policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku, nie zaś w celu organizacji wydarzeń sportowych i kulturowych. Na razie na to wygląda.

Pełny raport z meczu Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 13.09.2014 TUTAJ.

źródło: Dzieci Białegostoku

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments