Turniej z okazji 105-lecia Widzewa Łódź 05.12.2015 6 grudnia 2015

Relacja Kibiców Widzewa:

Choć gospodarze chcieli być niegościnni, nie dali rady „Niebieskim”. Finał turnieju z okazji 105. urodzin Widzewa wygrali fani Ruchu, zabierając puchar do Chorzowa. Sobotnia impreza była też okazją do zamknięcia klamrą wakacyjnej akcji „Widzew Nigdy Nie Zginie”.

Wczorajszy turniej miał być jednym z ostatnich akcentów świętowania 105-lecia powstania RTS. Był już w tym roku bieg z tej okazji, w którym wzięło udział 105 widzewiaków, a także wizyta na budowie nowego stadionu. Teraz przyszło na zmagania sportowe, na które zaproszone zostały zaprzyjaźnione ekipy, które latem włączyły się do akcji „Widzew Nigdy Nie Zginie”.

Do Łodzi dotarli więc fani Chrobrego Głogów, CSKA Moskwa, Elany Toruń, Karpat Krosno, Partizana Belgrad, Ruchu Chorzów oraz Stali Rzeszów. Pozostałe drużyny tworzyli fani Widzewa, w tym świętująca 20-lecie powstania grupa Destroyers Hooligans Widzew. Kilka z nich dobierało się w większe zespoły. I tak Pabianice występowały wspólnie z Kutnem, Zgierz z Grudziądzem, a swoje koalicje utworzyły m.in. łódzkie fan cluby czy fani z Mazowsza i Wielkopolski.

Wszystkie 20 drużyny podzielono na cztery grupy. Pierwotnie planowano, że dwie najlepsze z każdej z nich stworzą pary ćwierćfinałowe, ale pokazy pirotechniczne zbyt mocno wydłużyły czas zawodów, dlatego zdecydowano się na rozegranie od razu 1/2 finału. Zanim to nastąpiło, na parkiecie walczono o wygranie grupy. Jak burza przez tą fazę turnieju przeszły Pabianice z Kutnem – jako jedyny wygrali wszystkie grupowe mecze. Na faworytów wyrastali też chorzowianie (trzy wygrane i remis) oraz zawsze mocny TMRF. Średnio wypadli goście z zagranicy, ale to normalne, gdy ma się za sobą długą podróż.

W półfinałach Pabianice & Kutno wpadli na bardzo mocny Ruch, a TMRF zmierzył się z dzielnicowym zespołem Widzewa. Faworyci nie zawiedli. „Niebiescy” wygrali 1:0, po kuriozalnej bramce samobójczej pabianickiego golkipera (otrzymał tytuł bramkarza turnieju), a TMRF 2:0 ograł swoich rywali.
W meczu o trzecie miejsce lepsi byli piłkarze z Pabianic i Kutna (1:0), a finał był już popisem umiejętności ekipy z Chorzowa, która wygrała aż 3:0!

Podkreślić należy wspaniałą atmosferę, jaka panowała na hali Chojeńskiego Klubu Sportowego. Od samego rana do końca imprezy trybuna pękała w szwach. Nie brakowało głośnego dopingu oraz choreografii. Przygotowali ją gospodarze, prezentując okazałą sektorówkę z godłem Chojen i masą pirotechniki. Na zabawę „świeczkami” zdecydowali się też Bałuciarze, po raz drugi przerywając zabawę gęstym dymem z rac. Aby nie dodawać go już więcej na parkiecie, trzeci piro-show odbył się już na zewnątrz.

Turniej przyciągnął nie tylko kibiców, ale też przedstawicieli klubu. Zarząd reprezentował Marcin Ferdzyn, a wśród widzów można było wypatrzeć też m.in. Mariusza Rachubińskiego, Michała Czaplarskiego, Kamila Wielgusa, Damiana Marciocha czy Daniela Maczurka. Gościnnie na halę wpadł także Marcin Kozłowski, który będąc w Łodzi nie mógł przegapić takiej okazji.

Po zawodach goście udali się do hotelu, by odświeżyć się po sportowych emocjach. Później widzewska rodzina spotkała się na jednej z łódzkich sal i zasiadła do wigilijnego stołu. W ten oto sposób dobiegł ostatni akcent świętowania 105. urodzin Widzewa. Redakcja WTM życzy wszystkim jego uczestnikom, by w przyszłym roku znów dane im było wspólnie dzielić się opłatkiem. Tym razem już ze wszystkimi brakującymi w sobotę osobami!

Grupa A:
1. Pabianice & Kutno 4 12 7-1
2. Chrobry Głogów 4 9 3-1
3. FC Łódzkie 4 4 4-4
4. DHW 4 4 2-5
5. CSKA Moskwa 4 0 2-7

Grupa B:
1. Widzew (dzielnica) 4 8 4-0
2. WFCH 4 7 5-1
3. FC Świętokrzyskie 4 6 2-0
4. Elana Toruń 4 5 2-3
5. Karpaty Krosno 4 0 0-9
Grupa C:
1. TMRF Widzew Łódź 4 8 7-1
2. Górna 4 8 3-0
3. FC Mazowieckie 4 7 5-5
4. Partizan Belgrad 4 4 4-5
5. Stal Rzeszów 4 2 2-10
Grupa D:
1. Ruch Chorzów 4 10 11-2
2. Zgierz & Grudziądz 4 10 6-1
3. Śródmieście & Polesie 4 6 4-4
4. Bałuty 4 1 2-9
5. FC Wielkopolskie 4 1 1-8

kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, bramki

Półfinały:
Ruch Chorzów – Pabianice & Kutno 1:0
TMRF Widzew – Widzew (dzielnica) 2:0

Mecz o 3. miejsce:
Pabianice & Kutno – Widzew (dzielnica) 1:0

Finał:
TMRF Widzew – Ruch Chorzów 0:3

ZOBACZ GALERIĘ:
Turniej z okazji 105-lecia Widzewa Łódź 05.12.2015