Turniej Kibiców Dolcanu Ząbki 20.02.2016

Relacja Kibiców Dolcanu:

W miniony weekend mieliśmy okazję gościć przyjaciół na piątej edycji turnieju kibiców „Dolcan i Przyjaciele”.

W sobotę od godziny 10 w zmaganiach na hali bierze udział 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Dwie ekipy z grupy otrzymywały promocje do półfinałów. I tak w pierwszym półfinale WFH pokonuje Ząbkowskich Legionistów, drugi półfinał po bardzo zaciętym meczu kończy się naszym zwycięstwem, gorycz porażki mimo prowadzenia w meczu musieli przełknąć UZaLeżnieni.

Finał to powtórka zmagań z pierwszego meczu turnieju, w którym spotykamy się z WFH. Oba mecze były chyba najbardziej zaciętymi w turnieju, w pierwszym meczu przegrywaliśmy już 2-0, by na 30 sekund przed końcem strzelić bramkę na 3-2.

W finale to my za to wyszliśmy na szybkie prowadzenie dwoma golami, by na minutę przed końcem dostać wyrównujące trafienie (chyba najpiękniejsze w turnieju, naszego bramkarza strzałem z własnej połowy pokonał golkiper gości).

W rzutach karnych mieliśmy więcej szczęścia i to my wygrywaliśmy 3-1.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. DOLCAN
2. WFH
3. UZL
4. ZL
5. OLIMPIA, GKP, POGOŃ, MAZUR

Po bardzo sprawnej części piłkarskiej, przeszliśmy jeszcze sprawniej do wspólnej integracji. W wynajętej sali w szczytowym momencie biesiadowało 120 osób!

Przynajmniej połowa z tej grupy planowo dosyć szybko opuściła lokal, aby następnego dnia dopisywała forma w drodze do Lubina. Część, która pozostała bawiła się praktycznie do białego rana.

Na koniec oczywiście podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji turnieju, głównie kiboli, ekip, które przyjęły nasze zaproszenie i pojawili się w Ząbkach, ale także ARENA Restauracja & Pub za dobre rady i pomoc w organizacji cateringu na hali, dla Mamy braci K. Za kolejne 50 litrów przepysznego ząbkowskiego żurku.