Polska – Słowacja EURO U-21 16.06.2017 19 czerwca 2017

14 911 widzów oglądało piątkowe spotkanie Polaków ze Słowacją w ramach Euro U-21. Dopingiem podczas spotkania zajęli się Motorowcy, co przełożyło się na konkretne wsparcie dla młodych piłkarzy. Więcej w obszernej relacji Motorowców.

 

Relacja Motorowców:
Po wielu perturbacjach i problemach związanych z przygotowaniem Euro U-21, nadszedł czas na inauguracyjne spotkanie naszej reprezentacji, która na Arenie Lublin podejmowała Słowaków. W centrum miasta jak i pod samym stadionem, masa ludzi w barwach, widoczne były też grupy naszych południowych sąsiadów, jednak w większości były to rodziny z dziećmi. Samo wejście na stadion bardzo sprawne i większość osób zameldowała się na trybunach przed pierwszym gwizdkiem.

Przed rozpoczęciem meczu odbyła się ceremonia otwarcia, która wypadła bardzo okazale. Po wyjściu piłkarzy nadszedł czas na hymny obu państw, cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego odśpiewane przez 14 tysięcy ludzi zrobiły mega wrażenie, do tego podczas hymnu zostały odpalone dwie race. Od pierwszej minuty spotkania lecimy z konkretnym dopingiem i pierwsze dwadzieścia minut w wykonaniu sektora H, to istna miazga! Dodatkowo nakręcili nas piłkarze, którzy już w pierwszej minucie zdobyli bramkę. Z biegiem czasu doping słabł, jednak cały czas stał na bardzo dobrym poziomie, momentami do śpiewów przyłączał się cały stadion, co dawało rewelacyjną atmosferę!

Frekwencja na tym spotkaniu to 14 911 widzów, czyli prawie komplet, a młyn wypełniony był po brzegi. Najliczniejszą grupą tego dnia byliśmy oczywiście my, w liczbie ok. 700 głów, jednak sporo ekip również pojawiło się w dobrych liczbach. Na sektorze były widoczne grupy kibiców: Śląska Wrocław, Chełmianki Chełm, Górnika Łęczna, Jagielloni Białystok, Hetmana Zamość, Orląt Radzyń, Korony Kielce, jak i pojedyncze osoby z innych klubów.

Cały stadion ozdobiony był biało-czerwonymi flagami, a na sektorze H zawisło ich 13. Były to 3 fany Lubelskiego Motoru, 5 flag naszych fan clubów z Kamionki, Lubartowa, Ryk, Poniatowej i Rejowca Fabrycznego oraz płótna Hetmana Zamość, Korony Kielce, Orląt Radzyń, Chełmianki i Górnika Łęczna. Słowacy pojawili się w liczbie ok. 1000 głów, większość z nich zajęła miejsca w sektorze B1, skąd dopingowali swoją reprezentację przez całe spotkanie. Były również mniejsze grupki porozrzucane po całym stadionie. Mieli ze sobą kilka flag, dodatkowo na początku meczu zaprezentowali sektorówkę imitującą herb Słowacji.

Piłkarze po obiecującym początku ostatecznie przegrywają spotkanie 1:2, jednak dziękujemy im za walkę i zapewniamy, że na poniedziałkowej potyczce ze Szwedami również mogą liczyć na nasze wsparcie.