II Turniej Piłkarski im. Romana Dmowskiego – Wrocław 08.08.2015 11 sierpnia 2015

Relacja kibiców Śląska:

8 sierpnia 2015r. we Wrocławiu odbyła się druga edycja turnieju piłkarskiego imienia Romana Dmowskiego, organizowanego przez Brygadę Dolnośląską ONR. W finale w sobotnie popołudnie, gdy padał rekord ciepła w stolicy całego Śląska piłkarze z Domasławia pokonali kibiców z Wielkiego Śląska 1-0.

W turnieju wystartowało 12 drużyn: Wielki Śląsk, Twierdza Wrocław Nowy Dwór, KORWIN, Koliber, Skinhead Śląsk Wrocław, Wicher Domasław, FC Paralitas, Moto-Jelcz Oława, Noworudzccy Patrioci, Narodowy Zgorzelec, ONR Brygada Wielkopolska oraz ONR Brygada Łódzka. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy wychodziły najlepsze dwie ekipy, tworząc pary półfinałowe.

Mało brakowało, a turniej mógłby zostać niedokończony z przyczyn technicznych. Mimo wielu piłek przygotowanych przez organizatorów do finału ostała się tylko jedna. Reszta wylądowała na pobliskim wybiegu dla niedźwiedzi. Co najmniej jedna piłka została pożarta przez niedźwiedzia. Finał był rozgrywany piłką adidasa, która miała być jedną z nagród.

Poza zawodami piłkarskimi turniejowi towarzyszyło wiele innych wydarzeń. Były przemówienia kombatantów. Grill z kiełbaską i karkówką. Napoje wyskokowe i nie tylko. Natomiast dla dzieci przygotowane zostało specjalne stanowisko z grami i zabawami. Na koniec odbył się koncert, na który zaproszone zostały zespoły: Pozytywka, Stalag, Nordica oraz raper Basti. Wszystko to dla uczczenia 151. rocznicy urodzin ojca narodu, Romana Dmowskiego. Podsumowując, impreza była bardzo udana. Dziękujemy za zaproszenie.

Szersza relacja z turnieju TUTAJ