Armia Białej Gwiazdy pomaga Wiktorowi

Wszyscy są wstrząśnięci tragedią, jaka spotkała mieszkańców Nowej Białej, gdzie w weekend spłonęło doszczętnie około 40 domów. Ludzie stracili dobytek całego życia. W tym całym nieszczęściu jedyny pozytyw jest taki, że ruszyła już pomoc dla rodzin dotkniętych tragedią. Włączyli się w to również kibice Wisły Kraków.

Żywioł rozszalał się w sobotę. W efekcie kilkadziesiąt budynków zostało spalonych doszczętnie lub częściowo. Nadają się do rozbiórki. W czasie telewizyjnej relacji z pożaru jeden z kibiców Wisły zauważył chłopaka w koszulce krakowskiego klubu.

Kibice szybko skrzyknęli się za pośrednictwem Twittera i zaczęli organizować pomoc. Szczególnie zaangażował się w sprawę użytkownik tego portalu społecznościowego Łukasz Wiercioch. Udało mu się skontaktować z rodziną chłopca, jak się okazało Wiktora.

Dobra Wiślacy! Pomagamy temu chłopakowi – napisał na Twitterze „Wiertar” i lawina ruszyła. Na chwilę obecną zebrano już ponad 40 tysięcy złotych! Zbiórka (LINK) ciągle trwa i można ją wspomóc. Ma ona rekomendację Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków.

Do akcji pomocy włączyło się również wspomniane Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków, które organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy dla poszkodowanych w pożarze. Będą one zbierane w hali Wisły przy ul. Reymonta, a Socios wkrótce poinformują przy pomocy swoich profili w mediach społecznościowych o wszystkich szczegółach.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments