Arka Gdynia – Wisła Kraków 18.02.2023

Za nami ciekawe spotkanie w Gdyni, gdzie miejscowa Arka na własnym stadionie podejmowała drużynę Wisły Kraków. Tego dnia na trybunach pojawiło się 6473 kibiców.

Podczas spotkania swój debiut miała nowa grupa Ultras Arka Gdynia, z tej okazji zostały zaprezentowane dwie oprawy, do których odpalono sporą ilość pirotechniki. Na pierwszą z nich składał się transparent z hasłem „Welcome again, let’s destroy this game”, a w centrum sektora pojawiła się piracka czaszka wycięta po obrysie, która stanowi logo nowopowstałej grupy.

Kolejna oprawa była z motywem zgodowym, na płocie pojawił się transparent „Opravcy Cracovia Ultras Arka Gdynia”, a na sektorze rozwinięto dużo większą sektorówkę z dwiema postaciami w kominiarkach, rybaczkach i barwach zarówno Arki jak i Cracovii.

 

Relacja Arka Gdynia Ultras:

Welcome Again…

Dnia 18.02 odbył się mecz z gtsem, dzień na który każdy z nas oraz was długo czekał, dzień w którym zaliczamy debiut grupy Ultras Arka Gdynia.

 

Na długo przed wyznaczeniem daty meczu z gtsem wiedzieliśmy, że chcemy przygotować nań coś, co zamiesza w rodzimej scenie kibicowskiej. Pomysły były dwa:
-Albo jest to czas oficjalnego debiutu
-Albo tworzymy oprawę zgodową z braćmi z Pasiastej części Krakowa

Stwierdziliśmy, że nie ma co się ograniczać, prezentujemy obie opcje i wjeżdżamy z głośnego i długiego M…. i konkretnie, z pierdolnięciem tworzymy atmosferę, taką jakiej dawno ta trybuna nie widziała.

Pierwsza z nich, składała się na hasło „Welcome again, let’s destroy this game” oraz czaszkę piracką wyciętą po obrysie, wybraną przez Nas na nasz symbol. Do sektorówki odpalamy w chaosie 120 stroboskopów oraz 120 bengali, po czym rozpalamy trybunę 60 racami.

 

Po chwili zmieniamy choreografię, na wspomnianą zgodową. Tym razem na płocie zawisa transparent z hasłem „Opravcy Cracovia Ultras Arka Gdynia”, a na sektorze rozpościera się (tym razem już dużo większa) sektorówka z dwiema postaciami w kominiarkach, rybaczkach i barwach zarówno naszych, jak i naszych braci. Prezentację domykamy odpaleniem 40 rac na górze sektora.

 

Po oprawie, już na trybunie zaczynamy integrację ze zgodami, które licznie tego dnia nas wspierały. Z tego miejsca przeogromne podziękowania dla Opravcy oraz każdego fana Pasów, który tego dnia zawitał na nasz stadion. Ponadto dziękujemy reprezentacjom Orange City Boys ’03, Kibice Lecha Poznań, Polonia Bytom Fans czy Koszalińska Gwardia. Po meczu przenosimy się do jednego z okolicznych lokali celebrować powstanie grupy Ultras Arka Gdynia.

Na samym spotkaniu Górka prezentuje się niezwykle okazale. Tego dnia na stadion przybyło wiele dawno przez nas nie widzianych osób, co oczywiście cieszy. Mamy nadzieję, że to nie jest jednorazowa sytuacja.

 

UwAGa!
Na koniec gorący apel od Nas:
Nie omijajcie osób zbierających do puszek, bo to od Was zależy częstotliwość opraw, a gwarantujemy że pomysły mamy ambitne…

…LET’S DESTROY THIS GAME!

 

Wisła Kraków:

 

 

Podczas spotkania swój debiut zalicza wyjazdowa flaga Wisły – Dębniki:

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments