Arka Gdynia – Okocimski Brzesko 11.05.2013

Kibice Arki od wczesnych godzin popołudniowych ściągali na Ejsmond Park, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – II Spotkaniu Międzypokoleniowym na „Górce”. O 15 otwarte zostały bramy, a kibice powoli zaczęli zajmować miejsca na słynnej „Górce”. Fantastyczny był widok idących obok siebie starszych kibiców, którzy pamiętają pucharowy mecz z Beroe Stara Zagora oraz tych najmłodszych, którzy swoją przygodę z kibicowaniem rozpoczęli na tej nowej „Górce” – w sercu nowego Stadionu Miejskiego. Zebrani nawoływali, jak za dawnych czasów, głośnym okrzykiem „Wszyscy na Górkę!”, a ta wypełniła się szczelnie, podobnie jak przed rokiem i dała znać całej Gdyni, że dzieje się tu coś szczególnego.

zdjęcia:

video:

W oku niejednego Arkowca zakręciła się łza, gdy cała „Górka” po raz pierwszy ryknęła, a echo odbiło się kilkukrotnie od pobliskich bloków. Następnie „Megafon” poinformował, że na pamiątkę zdobycia Pucharu Polski, Spotkanie Pokoleń będzie organizowane każdego roku, co z pewnością jest świetną informacją i sprawi, że pamięć o tym wyjątkowym miejscu nigdy nie zginie. O wspomnienia największego sukcesu w historii klubu oraz dawnych czasów, poproszony został trener zdobywców Pucharu – Czesław Boguszewicz. Po długiej i emocjonalnej przemowie, fani żółto-niebieskich głośno podziękowali za ten wielki sukces, po czym rozpoczął się pokaz dopingu złożonego z przyśpiewek znanych z nowego stadionu.

Na mecz Arkowcy przygotowali oprawę, która przypominała postać trzymającą pasiaka Arki. Na płocie zawisło płótno „Just enjoy the show”. Po bokach oprawy widoczne były flagi na kijach, które oświecane były blaskiem rac.

Gości oficjalnie zero.

zdjęcia z meczu:

BONUS:

zdjęcia i relacja: Arkowcy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments