3 zawodników TMRF Widzew zostało zatrzymanych po awanturze w trakcie sparingu

15 lipca w trakcie meczu sparingowego TMRF Widzew – Brazil Soccer Academy, kibice Widzewa odpalili race. Całemu wydarzeniu przyglądały się oddziały policji, które tylko czekały na pretekst do interwencji. Kibice TMRF w pewnym momencie odpalili pirotechnikę i zaczęli rzucać race na boisko.

Spotkanie zostało przerwane. Policjanci zabezpieczający mecz próbowali wyciągnąć z tłumu kibica, który był za to odpowiedzialny. Gdy miał zostać wyciągnięty z tłumu, pozostali kibice stanęli w jego obronie. W pewnym momencie policjantom zaczęli ubliżać również zawodnicy TMRF. W kierunku mundurowych poleciały race, metalowe śmietniki, pełne butelki z piwem a nawet… młode drzewko. Policjanci zatrzymali jednego, najbardziej agresywnego napastnika, a kilka osób zostało wylegitymowanych.

W wtorek (4 sierpnia) policjanci zatrzymali kolejnych 4 mężczyzn, w tym trzech zawodników drużyny TMRF Widzew Łódź. Łącznie zatrzymanych jest 6 osób. Mężczyźni podejrzewani są o czynną napaść i znieważenie funkcjonariuszy. Za przestępstwa te grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ACAB!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments