200 narodowców i kibiców patrolowało ulice Andrychowa

Kilka słów odnośnie dzisiejszego patrolu. Liczba uczestników napawa optymizmem – prawie 200 osób to wynik godny! Cieszymy się, że oprócz ludzi młodych znalazło się kilku „starszych Panów” (pozdrowienia!).

Podzieleni na grupy max 14 osobowe (od 15 policja ma prawo zatrzymywać i spisywać jako zgromadzenie publiczne) patrolowaliśmy przede wszystkim centrum miasta. Warto jednak odnotować pewien fakt: z naszej perspektywy dzisiejszy dzień to marna prowokacja (pytanie brzmi kogo?).

Otóż podczas obchodu miasta wielokrotnie przejeżdżały obok nas cygańskie samochody na obcych (jakże inaczej) rejestracjach prowokując nas do ataku na nich. Za nimi podążały 2 auta którejś ze stacji telewizyjnych (Polsat, TVN?), które ewidentnie czekały na wybuch jakichś zajść i mało tego – operatorzy ci podpuszczali nas i wyzywali! Policji na ulicy tak naprawdę śladowe ilości oprócz tajniaków, którzy także wyraźnie nie podejmowali żadnych czynności w związku z cygańskimi prowokacjami.

Na szczęście nie daliśmy się sprowokować i dzień dzisiejszy można uznać za bardzo udany, po parku miejskim przechadzali się ludzie, całe rodziny i gratulowali nam inicjatywy.

źródło: Andrychow po 22

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments