10 przykazań kibiców Śląska Wrocław

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia Wielki Śląsk kibice Śląska ustalili 10 przykazań, które mają być bezwzględnie przestrzegane przez każdego kibica Śląska Wrocław:

Odbyło się spotkanie osób decyzyjnych w naszym środowisku. Rozmawialiśmy o poprawie organizacji i ustaleniu zasad obowiązujących wszystkich podczas reprezentowania Śląska…

W ostatnim czasie nastąpiło pewne rozwarstwienie w naszych szeregach. To wpłynęło na pogorszenie organizacji. Zgodnie uznaliśmy, że teraz jako grupa kibiców Śląska mamy stanowić jedność. Wszystkie decyzje dotyczące organizacji wyjazdów, opraw, finansów czy wydarzeń związanych ze Śląskiem będą konsultowane w szerszym gronie.

Ustaliliśmy 10 przykazań, które mają poprawić organizację. Będą one rygorystycznie przestrzegane.

10 PRZYKAZAŃ KIBICÓW ŚLĄSKA

1. Barwy Śląska są naszą najwyższa wartością. Nasz honor to bronić tych barw i godnie je rozsławiać w świecie. Nosząc je, reprezentujesz nie tylko siebie, ale całe nasze środowisko. Każdy kto swoim zachowaniem zhańbi nasze święte barwy musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.

2. Fani Śląska od zawsze stali po prawej stronie. Tak było w poprzednim systemie, jest w obecnym i nigdy się to nie zmieni. Jesteśmy niezależną grupą patriotów. Naszym wzorem są Żołnierze Wyklęci, którzy walczyli z faszystami i komunistami. Jesteśmy apolityczni i na stadionie nie popieramy żadnych partii politycznych.

3. Obowiązuje całkowity zakaz rozmów z policją i ochroną. Jeśli powstanie jakaś wyjątkowa okoliczność (np. organizacyjna ) i będzie taka konieczność to do takiego kontaktu uprawniona będzie odpowiednia osoba.

4. Podczas zorganizowanych wyjazdów podróżujemy wszyscy razem wybranym wcześniej środkiem transportu. Stanowimy jedną społeczność kibiców Śląska i zawsze trzymamy się razem. Noszenie barw będąc pod wpływem zbytniego upojenia alkoholowego nie jest godne kibica Śląska. Osoby, które tego nie rozumieją i się nie dostosują muszą się liczyć z konsekwencjami.

5. Szanujemy środki transportu, którymi podróżujemy na mecze. Wszelkie objawy patologii, która demoluje środki naszego transportu będą surowo premiowane. Jeśli ktoś jest „wielkim” chuliganem i będzie się mierzył z martwą materią, która nie odda, musi liczyć się z tym, że szybko się znajdą tacy, którzy będą chcieli sprawdzić jego umiejętności.

6. Oprawami i jej wszystkimi elementami zajmują się Ultrasi i osoby do tego upoważnione. Osoby robiące wszystkim przypał, które rzucają petardy hukowe wszędzie gdzie popadnie, często w kolegów po szalu dla głupiej zabawy muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Te sytuacje dotyczą zarówno meczów u siebie jak i wyjazdów. Jeśli ktoś chce porzucać sobie petardami, niech to robi u siebie w domu lub na swoim podwórku.

7. Nasze flagi Śląska to świętość. Najwyższa wartość za którą oddamy życie. Wszystkie flagi znajdują się w przeznaczonym do tego miejscu. Każdy ma obowiązek dumnie reprezentować Śląsk Wrocław nie tylko na stadionie, ale również poza nim. Bronić honoru i flag ukochanego klubu ze stolicy całego Śląska. Nie ma zabierania ich do domu, ani jeżdżenia z nimi na mecze Śląska do Wrocławia czy wyjazdy. Jeśli ktoś się do tego nie dostosuje, musi się liczyć z konsekwencjami.

8. Na sektorze B najważniejszy jest doping. Na naszej trybunie stoi się i śpiewa przez cały mecz. Jeżeli ktoś przychodzi na stadion w innych celach proszony jest o zajmowanie miejsc na pozostałych trybunach. Wszyscy przychodzimy ubrani na zielono. Doping prowadzony jest z przez gniazdowego i ewentualnie wyznaczone osoby do pomocy.

9. Na mecze Śląska zarówno te we Wrocławiu jak i wyjazdy ubieramy się na zielono. Zielona koszulka czy bluza to podstawa. Jesteśmy jednością i nasza główna barwa, czyli zieleń to podkreśla. Jednolity sektor na trybunie B czy sektorze gości powinien być naszą wizytówką. Kibice zgód mogą przebywać w swoich barwach.

10. Każda osoba niezależnie od wieku, a w szczególności młode pokolenie kibiców Śląska powinno trenować jakiś sport w szczególności sztuki walki, aby sławić nasz ukochany klub we wszelakich zawodach sportowych. Promujemy sportowy tryb życia ku chwale wielkiego Śląska.


źródło: WielkiSlask.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments