Radomiak Radom – Olimpia Elbląg 13.05.2018

Na meczu w Radomiu gospodarze zaprezentowali oprawę z hasłem przewodnim: „NA BOISKU CZY TEŻ W LESIE – WALCZ ERKAESIE!„. Głównym elementem była sektorówka zaprezentowana z pasów materiału. Aby ubarwić prezentację oprawy kibice Radomiaka odpalili race i świece dymne. Goście przyjechali w 45 osób w tym delegacje Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (3 osoby), Legii Warszawa (2 osoby) oraz Zagłębia Sosnowiec (2 osoby).

Radomiak Radom:

Niższa niż zwykle frekwencja, ale oprawa z udziałem piro i kibice gości. Tak w największym skrócie wyglądał na trybunach niedzielny mecz Radomiaka z Olimpią Elbląg.

Wysoka porażka w Łodzi i dla niektórych utracone szanse na bezpośredni awans do I ligi odbiły się na frekwencji podczas spotkania z Olimpią, ale dramatu nie było. Najlepiej o tym może świadczyć fakt zaprezentowania oprawy na trybunie od strony parku czy doping na dwie trybuny.

Równo z pierwszym gwizdkiem sędziego z młyna poleciało przypomnienie jak ważny dla Radomiaka jest to mecz, a następnie piłkarze zajęli się grą, a kibice ubarwianiem widowiska. W pierwszej połowie została zaprezentowana oprawa składająca się z dwóch transparentów tworzących hasło: NA BOISKU CZY TEŻ W LESIE – WALCZ ERKAESIE! a między nimi z pasów materiału wyłoniła się postać fightera na tle naszego herbu. Całość upiększyły race i świece dymne. Po zaprezentowaniu oprawy na płot wróciły flagi: STO LAT TRADYCJI, RADOM 76, RKS 1910, ULTRAS, ZDZISŁAW RADULSKI, EKIPA SPOD GOŁĘBNIKA, ULTRAS RADOMIAK, RÓŻNE EKIPY oraz legendarne CHWDP i FUCK. Wywieszony został również transparent dla dobrego chłopaka z hasłem „DOBO TRZYMAJ SIĘ”.

Po końcowym gwizdku sędziego zarówno piłkarze jak i kibice mogli opuścić stadion z poczuciem dobrze wykonanej roboty, ale to jeszcze nie koniec. Już w sobotę potyczka w Poznaniu. Jak ważna, każdy doskonale wie. Dlatego zachęcamy do zapisów i wspólnego wyjazdu. RADOMIAK ON TOUR!

Do Radomia ponownie zawitali kibice drużyny gości. Fani Olimpii przybyli pod stadion w 40 kilka osób ze sporym zapasem czasowym. Poczęstowani wodą wywiesili dwie flagi: AGRYKOLA 8 oraz ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC i starali się dopingować, jednak taką liczbą byli praktycznie niesłyszalni.

Olimpia Elbląg:

Wspieramy Olimpię w Radomiu w 45 osób w tym 3 osoby ze Świtu NDM, 2 Legia oraz 2 Zagłębie. Dzięki za wsparcie! Wywieszamy 2 flagi(Agrykola 8 oraz Zagłębie Sosnowiec) i od początku meczu sporadycznie dopingujemy. Zmęczenie podróżą, upalna pogoda, a także fatalna postawa zawodników Olimpii powoduje że w drugiej połowy dopingujemy tylko przez ostatnie 10 minut. Olimpia przegrywa kolejny mecz w rundzie wiosennej, tym razem 0:4. Po meczu zostaje przeprowadzona rozmowa z „piłkarzami”. Przy wyjściu z sektora daje o sobie znać radomska policja, która usiłuje wlepiać mandaty za nic, co im się nie udaje.