Piast Nowa Ruda – Górnik Wałbrzych 10.10.2018

Po kilkunastoletniej przerwie doszło do spotkania Piasta Nowa Ruda z Górnikiem Wałbrzych, który odbył się w ramach Pucharu Polski. Środowy mecz w młynie gospodarzy zgromadził plus minus 200 kibiców, na sektorze gości oprócz gospodarzy pojawiła się również Bielawianka, Rokita i Orzeł. Goście do Nowej Rundy przyjechali w około 40 osób. Po ostatnim gwizdku sędziego sympatycy Piasta wybiegają spontanicznie w stronę sektora gości, jednak przez duże odziały służb mundurowych do niczego nie dochodzi. Kolejny mecz tym razem ligowy w Nowej Rudzie odbędzie się już za nieco ponad miesiąc, a dokładnie 17 listopada. Jak zapowiadają sympatycy wałbrzyskiego Górnika „emocji na pewno nie zabraknie”.

Relacja kibiców Piasta:
Na mecz z Górnikiem czekaliśmy kilkanaście lat więc ciśnienie u Nas było duże. Ze zbiórki ruszamy w ok. 100 głów. Przed meczem dołącza jeszcze Bielawianka, Rokita i Orzeł. W szczytowym momencie w młynie +/-200 osób. Na płocie wiszą trzy flagi w tym Orła i Rokity.

Goście przyjeżdżają w ok. 40 osób z dwiema flagami. W trakcie meczu nie brakowało obustronnych „pozdrowień”. Niestety przegrywamy 0:2 i odpadamy z PP. Po zakończonym spotkaniu na spontanie wylatujemy w kierunku sektora gości jednak do niczego nie dochodzi. We wszystko mieszają się wąsy z którymi prowadzimy regularną bitwę, która ze stadionu przenosi się na jego obrzeża. W efekcie awantury zawinietych zostaje 5 osób. Podziękowania dla Wszystkich, którzy tego dnia Nas wspierali! Ave GKS!!!

Relacja kibiców Górnika:

Biało-niebiescy pokonują kolejną przeszkodę w drodze do finału. Warto wspomnieć że miejscowi w ostatniej minucie mieli karnego ale Yogi go obronił. Mecz ten wywołał spore zainteresowanie wśród miejscowych Ogórków , których zebrało się razem ze zgodami w okolicy 2 stówek. Również służb było zdecydowanie więcej.

Mecz nie umknął uwadze reporterów TMK jak również znalazł się w kręgu zainteresowań niemieckich pasjonatów polskiego ruchu kibicowskiego. Kibice Górnika dotarli do Nowej Rudy około 20 minuty meczu w +/-40 w tym 1 fan Gwardii Koszalin. Po meczu miejscowi w ramach delegacji PZPN dokonywali „oględzin” stanu technicznego murawy. W ich intencje nie uwierzyli mundurowi i przeszkodzili w kontroli tej części obiektu która budziła u miejscowych najwięcej zastrzeżenia.