X Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 7 stycznia 2018

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, tym razem 10. już Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W tym roku, w sobotę 13 stycznia kibice z całej Polski przybędą po raz kolejny prosić Królową Polski o wsparcie i modlić się za Ojczyznę. Tegorocznej Pielgrzymce przyświecać będzie hasło „Dla niepodległej!”. W roku 2018 obchodzić będziemy wiele okrągłych historycznych rocznic, a najważniejsza z nich to jubileusz 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do czego nawiązuje główne hasło tegorocznej Pielgrzymki środowisk patriotycznych i kibicowskich.

 

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu NMP Królowej Polski o godz. 12.00, którą odprawi i homilię wygłosi ks. Jarosław Wąsowicz. Następnie nastąpi poświęcenie barw klubowych. Po Mszy św. w sali o. Kordeckiego odbędzie się Spotkanie Jubileuszowe i koncert węgierskiego zespołu Hungarica. O godzinie 17. 00 nastąpi okolicznościowa prezentacja na Wałach Jasnogórskich w wykonaniu Ultrasów kilku klubów. Od 10. 00 do 14.00 w ambulansie przy bastionie o. Kordeckiego będzie trwała Akcja Krwiodawstwa.

 

W ubiegłym 2017 roku motywem przewodnim Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców była 75. rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz 75. rocznica męczeństwa pięciu wychowanków Oratorium Salezjańskiego z Poznania – żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej, zgilotynowanych w 1942 r. w Dreźnie i beatyfikowanych – wśród innych męczenników – przez Jana Pawła II. Rok temu podjęto także nową inicjatywę: żywego różańca kibiców, trwającego na modlitwie za całe środowisko kibicowsko – patriotyczne oraz za Ojczyznę.