Wywiad z chuliganem odc.47- „Basti” Zbigniew Woźniak 24 października 2017

Powiedz mi, ile jeszcze ciał? Ile głów? Ile bomb? Żebyśmy zaczęli bronić nasz dom” – pyta w utworze „Europa umiera”. Łódzki raper Basti, czy Zbigniew Woźniak, znany z utworów patriotycznych i niepoprawnych politycznie był gościem Piotra Lisiewicza w kolejnym odcinku „Wywiadu z chuliganem”.

W wielu piosenkach bronił kibiców, szczególnie w czasie ich wojny z poprzednim rządem. – Myślę, że gdyby Platforma nie przegrała wyborów, to wielu kibiców siedziałoby dziś w więzieniach jako więźniowie polityczni, bo byli bardzo niewygodni i zaszli rządzącym za skórę – mówi Basti.

Dziękujemy Panu, że Pan walczy z kibolami,
Oni z tymi szalikami chyba idą kogoś zabić,
Każdy się ich boi, przecież mają polskie flagi,
Trzeba ich pozamykać, oni są patriotami.

– rymował w kawałku „Dziękujemy, panie Donaldzie” Nie ma wątpliwości, że medialne akcje przeciwko kibicom  były przygotowaniem dla policyjnych represji. – To była jedna skoordynowana akcja i wszyscy o tym wiemy. Donald Tusk doskonale wiedział, że ma do czynienia z ogromną siłą, z podłożem patriotycznym – mówi Basti. Na marsze KOD zareagował piosenkami „ZaKODowani” (razem z raperem Evtisem, kibolem Lecha) czy „Nie wychodźcie na ulicę”.

Jego poprzednia płyta zatytułowana była prowokacyjnie „Mowa nienawiści”, najnowsza ma tytuł „Z sensem”, a obok piosenek „Europa umiera” i „Stop islamizacji Europy” znajduje się na niej także utwór poświęcony Dywizjonowi 303. W Łodzi Basti prowadzi od niedawna sklep z odzieżą patriotyczną Amor Patriae.