Stadion ŁKS-u z czterema trybunami 13 lipca 2017

Po konferencji, na której władze miasta poinformowały o rozbudowie stadionu przy al. Unii, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wydała oświadczenie, które cytujemy w całości.

OŚWIADCZENIE PREZYDENT HANNY ZDANOWSKIEJ:
Szanowni Państwo, jeszcze cztery lata temu oba legendarne kluby były o trzy minuty od katastrofy.

Na szczęście razem z przedstawicielami klubów i kibiców podjęliśmy wówczas decyzje, dzięki którym udało się nam uratować łódzką piłkę nożną. Elementem zawartego porozumienia była decyzja o budowie obiektów sportowych.

W pierwszym etapie stadionu Widzewa przy al. Piłsudskiego oraz trybuny na ŁKS przy al. Unii. Prawdopodobnie gdybyśmy się wtedy nie porozumieli, w Łodzi nie byłoby dziś ani pół stadionu i żadnego zespołu powyżej A klasy.

Dzisiaj cieszymy się z awansu ŁKS do II ligi i trzymamy kciuki za kolejne awanse obu łódzkich drużyn. Jesteśmy coraz bliżej sezonu, w którym derby Łodzi znów będą decydować o mistrzostwie Polski. Chcę by stadion przy al. Unii powstał – biorąc pod uwagę zawarte porozumienia, finanse Miasta i nasze plany związane z rewitalizacją. Jeszcze w tym roku usiądziemy do weryfikacji projektu, w zakresie budowy i zagospodarowania miejsca czwartej trybuny.

Musimy zweryfikować na etapie projektu, czy może tam powinien powstać hotel, może usługi? Inna działalność, która pozwoli zmniejszyć koszty funkcjonowania obiektu w przyszłości. Może potrzebna będzie pomoc firmy consultingowej w tej sprawie.

Na przełomie 2017 i 2018 roku chcemy opracować projekty wykonawcze oraz projekt budowlany dla czwartej trybuny i uzyskać zamienne pozwolenie na budowę.

W 4 kwartale 2018 roku powinniśmy być gotowi, aby można było ogłosić przetarg na budowę wszystkich pozostałych trybun. W kolejnych latach według naszych planów powinniśmy dokończyć budowę całego stadionu.