Komunikaty klubów po meczu Jagiellonia – Legia 25 września 2017

Kibice Legii jechali na mecz do Białegostoku po raz pierwsze od 2011 roku. Wcześniej zawsze pojawiał się powód, by sektor przyjezdnych był zamknięty. Spotkanie miało obejrzeć około 900 fanów ze stolicy. Biuro Wojewody Podlaskiego podkreślało, że nie ma powodu, by wyłączyć część stadionu z użytku akurat na spotkanie dziesiątej kolejki Ekstraklasy. Mimo tego Legioniści nie pojawili się na sektorze gości. Swoje stanowisko przedstawił klub z Białegostoku.

 

Niedzielny mecz Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa odbył się bez udziału kibiców gości. Nasz Klub pragnie odnieść się do zaistniałej sytuacji:

Podczas wchodzenia kibiców Legii na sektor przeznaczony dla fanów drużyny przyjezdnej, w trakcie sprawdzania flag struktura jednej z nich wzbudziła daleko idące wątpliwości pracowników ochrony. W związku z możliwością ukrycia w niej barw Jagiellonii, które zostały utracone w wyniku przestępstwa w maju 2013 roku, zadecydowaliśmy o niedopuszczeniu flagi na trybunę. Nasze postanowienie motywowaliśmy względami bezpieczeństwa, chcąc uniknąć zakłócenia porządku na terenie imprezy masowej. W związku z odmową dopuszczenia ww. flagi, kibice Legii zadecydowali, że nie wejdą na sektor, wzywając przy tym 150 osób, które wcześniej zajęły miejsce na trybunie, do powrotu na parking, po czym całej grupie umożliwiono wcześniejszy powrót do Warszawy.

Klub Jagiellonia Białystok oświadcza, że nie będzie udzielał więcej komentarzy w tej sprawie.

 

Komunikat Legii Warszawa:

W związku z uniemożliwieniem Kibicom Legii Warszawa uczestniczenia w meczu z Jagiellonią Białystok (24 września) informujemy, że Klub uważa tę sytuację za niezrozumiałą, bezpodstawną i szkodliwą dla polskiej piłki nożnej.

Według posiadanych przez Klub informacji, nie było żadnych rzeczywistych powodów do podjęcia takiej decyzji, a Kibice Legii przez cały czas zachowywali się w sposób nie budzący zastrzeżeń. Przedstawiciele Klubu obecni w Białymstoku starali się interweniować u władz Jagiellonii Białystok, co również nie przyniosło żadnych efektów.  

Legia Warszawa oczekuje stosownej reakcji Komisji Ligi po rozpatrzeniu sprawy na posiedzeniu, zaplanowanym na środę, 27 września br.

Jednocześnie informujemy, że niezależnie od postanowień Komisji, Legia Warszawa przekaże wszystkim Kibicom, którzy pojechali wspierać swoją drużynę do Białegostoku, bezpłatne bilety na mecz z Lechią Gdańsk, który odbędzie się 15 października w Warszawie.

O szczegółach dotyczących przekazania biletów poinformujemy w odrębnym komunikacie.

 

Zobacz również: 

Legioniści nie weszli na sektor gości

Komisja Ligi zajmie się sprawą niewpuszczenia kibiców Legii

źródło: Jagiellonia.pl, Legia.com   |   zdjęcia: jp85.pl