W Głogowie nigdy nie będzie normalnie 1 grudnia 2017

Stanowisko kibiców Chrobrego Głogów:

Inwigilacja kibiców Chrobrego Głogów trwa w najlepsze! Podczas meczu z Ruchem Chorzów w bliskiej odległości naszego sektora znalazło się sporo „tajniaków”, czego najlepszy przykład widać po lewej stronie fotografii. Wspomniany „smutny pan” działał na dwa telefony – jednym kamerował, a drugim pstrykał foty. Ponadto wiele osób widziało na stadionie policjantów poprzebieranych w ubrania marek produkujących kibicowskie ciuchy, a także takich, którzy udawali kibiców gości!

To jednak nie koniec! Już dzień po meczu do co najmniej kilku osób przyszła „smutna delegacja”, która namawiała do natychmiastowego pójścia na komendę i złożenia zeznań w sprawie odpalonej pirotechniki. Wszystkie te osoby są podejrzane z Art. 239. § 1.kk:

„Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Sprawa dotyczy osób, które były w młynie w momencie odpalonej pirotechniki oraz tych, które trzymały sektorówkę. W ostatnich tygodniach słyszeliśmy o podobnych sytuacjach w Świdniku oraz Częstochowie. W tym przypadku zarzuty są jednak o wiele konkretniejsze…

Ponadto kilka osób otrzymało wezwania za niezajmowanie miejsca przypisanego do biletu. Przypominamy tylko, ze podobna sytuacja miała już miejsce jakiś czas temu. Wówczas kibice wygrali 100% takich spraw, a decyzje argumentowano m.in. rozkładem obiektu, który zmusza widzów do poruszania się w trakcie trwania meczu (aby przejść z trybuny głównej do np. toalety trzeba przejść cały stadion). Doszły też do nas słuchy, że kilka osób solidnie uszczupliło swój budżet z powodu rzekomego zaśmiecania stadionu…

Prosimy o udostępnianie informacji. Chcemy, aby sposoby działania głogowskiej policji dotarły do jak największej ilości osób!

źródło: Chrobry.Głogów.pl