Ludowy gotowy na Ekstraklasę 20 kwietnia 2017

Największy sportowy obiekt Zagłębia Dąbrowskiego – Stadion Ludowy, na którym swoje mecze rozgrywa Zagłębie Sosnowiec, przeszedł weryfikację i może pełnić swoją rolę w Lotto Ekstraklasie.

Zagłębie Sosnowiec na tą chwilę zajmuje 2 miejsce w pierwszej lidze. Pomimo, że to właśnie dwie pierwsze lokaty premiowane są awansem to w walce o awans dalej pozostaje co najmniej siedem drużyn.

19 kwietnia po skrupulatnej kontroli – mający opinię największego szczególarza ze wszystkich delegatów PZPN – Mirosław Starczewski wydał decyzję na piśmie: – Stadion Ludowy spełnia wszystkie wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie w sezonie 2017/2018 – jest napisane w raporcie. Kto miał wątpliwości, że nasz poczciwy Ludowy niedomaga, był w błędzie.

Dziadek w siódmą dekadę swego życia wszedł z przytupem i nieważne, że garnitur ma niemodny i naftaliną pachnący. Jego spóźniony o co najmniej dekadę syn, który ma przyjść na świat na Górce Środulskiej, to na razie embrion, więc druga młodość Ludowego wskazana i za tę mobilizację go kochamy! Teraz dużo młodsi zawodnicy naszej drużyny nie mają wyjścia. Muszą go dogonić, bo będzie wstyd. – czytamy na oficjalniej stronie klubu z Sosnowca.