Legia Warszawa – Ajax Amsterdam 16.02.2017 17 lutego 2017

Już noc przed meczem zwiastowała napiętą atmosferę w Warszawie przez cały czwartek. Grupa kilkudziesięciu osób wtargnęła w nocy do klubu „Chmury” na Pradze Północ, gdzie przebywali kibice z Amsterdamu. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Mecz w ramach Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa i Ajaksem Amsterdam sprowadził na stadion przy Łazienkowskiej 28 742 kibiców. Tego dnia Legionistów wspierała liczna delegacja przyjaciół z Hagi, którzy mieli ze sobą kilkanaście flag, które zawisły na ogrodzeniu. Przyjezdni powitani zostali okrzykami „Kanker Ajax, allez, allez”.

Podczas meczu na Żylecie zadebiutowała nowa zgodowa flaga Legii z holenderskim Den Haag. Na szytym płótnie o wymiarach 14x2m, oprócz herbów obu klubów, znalazła się czaszka oraz hasło „Legia Warszawa – FC Den Haag” na tle barw klubowych:

Kibice z Amsterdamu pojawili się na sektorze gości w 700 osób. Na stadion byli transportowani autobusami sprzed Pałacu Kultury i dość wcześnie zajęli miejsca w górnej części sektora gości. Na wyposażeniu mieli pojedyncze, niewielkie flagi Izraela (w tym jedna z napisem „F-Side”), jedno metrowe płótno „Ajax Amsterdam” oraz baner „Voor wie…” („Dla kogo…”).

Legia Warszawa:

Ajax Amsterdam:

Więcej zdjęć dostępnych jest TUTAJ.